Skip links

Sık Sorulan Sorular

Genel Genel
İstasyon İstasyon
Bireysel Bireysel

Aracınızı Solarşarj AC ve DC şarj istasyonlarında şarj istasyonunda yer alan kabloları kullanarak şarj edebilirsiniz. Halka açık şarj istasyonlarında aracınızı şarj edebilmek için; Solarşarj mobil uygulamasını indirmeniz ya da Solarşarj kartınızın olması yeterlidir.

Mobil uygulamamızdaki “Harita”, web sitemizdeki “Şarj Noktaları” menüleri yardımıyla size en yakın halka açık şarj istasyonumuzu görüntüleyebilirsiniz. Evinize ya da iş yerinize şarj ünitesi kurulumu yaptırmak istiyorsanız mobil uygulamamızdaki “Bize Ulaşın” formunu ya da web sitemizin Hizmetler sayfasındaki formu doldurarak başvuruda bulunabilirsiniz.

Solarşarj istasyonlarının hatta soketlerin uygunluk durumunu kontrol etmek için Solarşarj mobil uygulamamızdan anlık olarak yardım alabilirsiniz.

Tüm tam elektrikli ve plug-in hibrit araçlar Solarşarj istasyonlarından yararlanabilir.

Üyelik için herhangi bir ön koşul bulunmamaktadır ve tamamen ücretsizdir. iOS ve Android üzerinden Solarşarj Mobil uygulamamızı indirerek cep telefonu numaranızla kolayca üye olabilirsiniz.

Solarşarj Mobil uygulamamız üzerinden kart talebinde bulunabilirsiniz.

Öncelikle şarj kablosunun cihaz ve araca bağlı bulunduğundan emin olun. Daha sonra Solarşarj kartınızı cihaza ya da cihaz üzerindeki QR kodu mobil uygulamamıza okutarak şarj işleminizi başlatabilirsiniz. Şarj işleminizi bitirmek için, yine Solarşarj kartınızı cihaza okutmanız ya da mobil uygulamamızın “Harita” sayfası üzerinden “Şarjı Durdur” butonuna tıklamanız yeterli.

Şarj ağının teknik yapısı bu tip sorunlara karşı korunacak şekilde geliştirilmiştir. Kullanıcılar, akıllı kartları ile sistemi bilgilendirmediği sürece dışarıdan yapılabilecek her türlü müdehalede kablolardaki gerilim otomatik olarak kesilmektedir.

Normal şartlar altında şarj kablosu işlem sırasında kendini araç ve şarj cihazına ayrı ayrı kilitler, dış müdahaleye kapalı hale gelir. Buna rağmen teknik bir problemle karşılaşırsanız çağrı merkezimizle iletişime geçebilirsiniz.

Tam olarak şarj olmadan aracı prizden çıkarmak problem yaratmaz. Yine de hatırlatmakta fayda var. İdeal şarjlanmanın %20 ile %80 arasında yapılması önerilmektedir.

Tüketim miktarınıza göre; şarj işlemi tüketiminin soket tarifesi ile çarpılmasıyla hesaplanır.

Fiyat tarifemiz ile ilgili detaylı bilgiye web sitemizdeki “Fiyatlar” sayfasından veya mobil uygulamada yer alan fiyatlandırma sekmesinden ulaşabilirsiniz.

Ödemenizi uygulama üzerinden kredi kartı bilginizi ekleyerek kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Şarj işlemi bittikten sonra ücretlendirmeniz, mobil uygulamada fiyatlandırma sekmesinde ve sitemizde sağ alanda bulunan Fiyatlar sayfasında belirtildiği şekilde hesaplanıp kartınızdan tahsil edilecektir.

Kart bilgileriniz güvenli ödeme sistemleri ile güvence altında olup başka bir kurum ya da kuruluşla paylaşılmamaktadır.

Solarşarj ile yapacağınız iş ortaklığı sayesinde işletmenize kurduracağınız şarj istasyonu ile gelir elde edebilirsiniz.

İş ortaklığı ile ilgili detaylı bilgiye Hizmetler sayfasından ulaşabilir, başvuru için formu doldurabilirsiniz. Teknik ekibimizin yapacağı keşif sonrasında tesisinize en uygun cihazın kurulumu gerçekleştirilecektir.

Talep etmeniz yeterli. İstasyon işletmeci talep formunu doldurarak talebinizi bize ulaştırabilirsiniz.

Marka ve modele göre değişkenlik gösterecektir. Bazı eski araç modelleri dışında tüm araçlar DC istasyonda şarj edilebilir. Model bazında aracın çektiği kW kapasitesine göre incelemenizi tavsiye ederiz.

Solarşarj uygulaması ile
Araç bilgileri cebimde